MiG-21R (1:144)

Doba čtení: < 1 min.

MiG-21RModel: Eduard 7108

Letoun MiG-21R je speciální průzkumná varianta legendární stíhačky. Z letounu byla odstraněna hlavňová výzbroj, ale získal možnost nést speciální průzkumné podvěsy.

Model

Stavebnice 7110 Bunny Mazel od Eduardu obsahuje výlisky MiGu-21MF, balené do stavebnic DualCombo/Super144, je balená v sáčku, obsahuje pouze jednu obtiskovou verzi a neobsahuje jakékoliv další doplňky. Ve větších měřítkách používá Eduard pro takto vybavené stavebnice heslo weekend, což plně vystihuje časovou náročnost stavby.

Stavba

Po úspěšném dokončení MiGu-21MF jsem uvažoval co s dalším vstupenkovým modelem. A nakonec narazil na fotografii erky připravené k poslednímu letu – a bylo rozhodnuto. Ke stavbě není co dodat – vše pasuje kam má a v podstatě během pár chvil je model připravený k lakování.

Zbarvení a označení

Ve stavebnici je nabízen růžový mazlík, moje volba byla stroj 1701 v barvě kovu s drakem na boku. Takto vybarvená erka, avšak již zbavená speciální průzkumné výstroje včetně vřeten na koncích křídel, vykonala 31.8.1993 v Čáslavi u 25. sbolp svůj poslední let před vyřazením. Celý stroj je v barvě kovu (Humbrol 27002) s tmavě zelenými kryty a kuželem vstupního ústrojí (Revell 62). Obtisky jsou mé vlastní výroby. Posléze dostal celý model matný lak, reprezentující velmi omšelý povrch skutečného stroje.

Závěr

S výsledkem jsem velice spokojen, úsilí při výrobě obtisků se rozhodně vyplatilo.

Fotogalerie