Moje stránky…

Doba čtení: 2 min.

Stránky alfa7.cz se vyvíjejí od roku 2005. Původně statickou prezentaci mých modelů a také programů, které jsem v té době vytvářel, nahradil redakční systém WordPress, který mi umožňuje soustředit se na obsah, místo řešení technických aspektů.

Na stránkách můžete najít nejen články na různá témata, ale hlavně ukázky věcí, na kterých momentálně pracuji. Samostatnou podsekcí jsou plastikové modely a fotogalerie. Do sekce plastikových modelů postupně převádím původní statický obsah, fotogalerie teprve čeká na převedení do WordPressu – a také na doplnění fotografií z posledních let. Také bych rád oživil sekci házedel, která už je velmi dlouho neudržovaná (vstup na vlastní nebezpečí).

… a já

Přestože vzděláním a zaměřením především technik, v současné době se věnuji záležitostem na pomezí výpočetní techniky a procesů. Mám rád jednoduchá a průhledná řešení, při rozumném využití možností, které dnešní technika a technologie nabízí. Jsem odpůrcem překotného nasazování nové techniky za každou cenu, aniž je vlastně známo, jaké přínosy a dopady to bude mít na efektivitu a výkonnost.

K mým koníčkům patří technika, především letecká, kolejová a vojenská. Stavím plastikové modely, hlavně letadel. K modelům si čas od času dodělávám obtisky, případně stříkací masky. Učím se navrhovat, kreslit a tisknout drobné výrobky na 3d tiskárně.


Všechny texty a obrázky (fotografie i kresby) jsou moje práce, na mou hlavu tedy padají i všechny chyby a omyly zde se případně vyskytující. Jsou-li někde odkazy na externí zdroje, není v mých silách neustále prověřovat, zda jsou odkazy stále funkční.

Materiály zde publikované je možno využívat v duchu licence CC BY-NC (Uvedení autora + Pouze nekomerční užití).

Nemám v úmyslu neoprávněně používat cizí díla. Pokud máte někdo pocit, že se tak děje v případě vašeho díla, ozvěte se, prosím, na kits[zavináč]volny.cz, ať mohu zjednat nápravu.