Přepad k sudu na dešťovou vodu

Doba čtení: 2 min.

Elegantní řešení pro propojení více sudů na dešťovou vodu. Průřez je dimenzován na okap průměru 100 mm, tj. veškerá voda, která okapem přiteče, dokáže přepadem pokračovat do dalších sudů, aniž by sudy přetékaly přes hranu. Oválný průřez příruby umožňuje minimální výškový spád mezi sudy, kruhový průřez výstupního tělesa umožňuje nasadit kruhovou trubku k odvedení vody na delší vzdálenost.

Díly přepadu jsou vyrobeny 3D tiskem z materiálu PETG, který má dostatečnou odolnost proti působení venkovního prostředí. Spojení je vyřešeno dvěma šrouby M5x30 s kuželovou hlavou, vnější část je utěsněna silikonovou hmotou.

V případě zájmu mohu zaslat hotový vytištěný přepad, nebo objekty ve formátu stl, nebo gcode pro tiskárny Prusa; prosím napište mi na e-mail kits[at]volny.cz.Výše zobrazené provedení je vhodné pro 200 L sud z OBI o horním průměru 71 cm, ale asi by šlo použít i pro jiný podobný sud. Průměr kruhové části je 103 mm, lze volně nasadit HT trubku jak je vidět na fotografii.

K dispozici je i varianta pro podobný sud o průměru 90 cm nahoře, 75 cm dole a výšce 90 cm a dále varianta pro čtyřhranný sud s plochou přírubou – viz obrázek.

Kromě toho mám i variantu pro jiný typ sudu s upraveným (plochým) výtokem a s nástavcem.

Přírubu lze přizpůsobit aby pasovala i na jiné typy sudů – prosím, napište si o podrobnosti na kits[at]volny.cz.